Fajna gra Planszówki Władca Pierścieni

Gra planszowa w klimacie Władcy Pierścieni

Gry na podstawie Władcy Pierścieni autorstwa J.R.R. Tolkiena cieszyły się bardzo dużą popularnością

Gry na podstawie Władcy Pierścieni autorstwa J.R.R. Tolkiena cieszyły się bardzo dużą popularnością. Zasadniczym problem było jednak to, że by w nie zagrać użytkownik potrzebował konsoli lub komputera. Większość gier bazujących na świecie Tolkiena było po protu grami RPG, w której gracz przeżywał przygody bohaterów filmów lub książek, albo kreował własną postać przemierzającą Śródziemie. Miłośnicy rozrywki ze znajomymi raczej stawiali na grę przez internet. Na szczęście dzisiaj można dostać w sklepach grę planszową, która nawiązuje do znanych wszystkim przygód. Oczywiście nie jest to wielka nowość- gry planszowe (czy też gry przygodowe, RPG) bazujące na powieści Tolkiena już się pojawiały, lecz zazwyczaj posiadały różnego rodzaju mankamenty. Tymczasem Władca Pierścieni (bo tak nazywa się gra) pozbywa się wad poprzedniczek. Pozwala na długą rozrywkę, która za każdym razem przynosi wiele zabawy.

Dobrze przemyślana mechanika

Najczęściej, jeżeli chodzi o gry planszowe zawodzi mechanika. Twórcy nieraz potrafią stworzyć bardzo skomplikowane zasady, których uczyć się trzeba miesiącami. Na szczęście w przypadku Władcy Pierścieni zapoznanie się z zasadami nie należy do najtrudniejszych. Gracze bardzo łatwo wkręcają się w rozgrywkę, zwłaszcza że do dyspozycji mają także mobilną aplikację, która jest aktywna podczas gry. Mechanika nie tylko jest łatwa do opanowania, ale także niesamowicie wciąga. Każda rozgrywka jest świetną rywalizacją. Sama w sobie wciąga, nie wykorzystując tylko przywiązania graczy do klimatu Władcy Pierścieni. Trzeba przy tym też pamiętać, że element Tolkienowski jest bardzo duży. Gracze spotykają na swojej drodze bohaterów z książek, przemierzają krainy opisane w książkach, a ich poczynania wprost nawiązują do tych z trylogii. Przy odpowiednim podejściu graczy można poczuć się jak jeden z mieszkańców Śródziemia. Sama mechanika przy tym pozwala na zagranie wielu rozgrywek bez żadnej powtarzalności. Przez to gracze nie musza się bać, że po kilku grach Władca Pierścieni im się znudzi.

Doskonały pomysł i wykonanie

Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie jest doskonałym pomysłem na prezent dla miłośników gier planszowych i fanów twórczości Tolkiena. Ci pierwsi docenią w niej łatwość jej przyswajalności oraz doskonałe wykonanie. Trzeba tutaj na marginesie dodać, że ilustracje oraz mapy są bardzo dokładnie wykonane i widać, że rysownicy włożyli bardzo duo pracy w swoje dzieła. Miłośnicy Władcy Pierścieni będą natomiast zachwyceni licznymi nawiązaniami do świata i możliwością przeżywania w nim całkowicie nowych przygód. To wszystko sprawia, że gra Władca Pierścieni jest jedną z lepszych pozycji na rynku!

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com